24.03.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Miloš Zeman: Vydržel jsem v životě už leccos, vydržím i komára ziku

Miloš Zeman: Vydržel jsem v životě už leccos, vydržím i komára ziku
Prezident ČR Miloš Zeman a předseda ČOV Jiří Kejval přichází mezi sportovce
Ve svém projevu prezident republiky při nominačním večeru Českého olympijského výboru, který se konal druhé červencové úterý v Rudolfově galérii Pražského hradu, potvrdil, že se zúčastní zahájení o... 
16.červenec 2016 - 15:01

"Velice děkuji za pozvání na tento nominační sněm a chtěl bych samozřejmě všem našim sportovcům připomenout Coubertinovo heslo, není důležité zvítězit, důležité je zúčastnit se. Abych ze své strany toto heslo také trochu naplnil, chtěl bych připomenout, že již při minulých zimních olympijských hrách v Soči jsem na Pražském hradě velice rád přijal všechny naše olympioniky bez ohledu na to, zda byli nebo nebyli nositeli medailí, a tím jsem porušil vžitou tradici, já ostatně rád tradice porušuji, že byli přijímáni pouze medailisté. Protože i když se nevydávám za sportovce, vím, že každý z nás může někdy upadnout nebo se mu stane jiná nehoda a roky tvrdého tréninku jsou tím pádem ztraceny," řekl v úvodu ve svém projevu prezidetn ČR Miloš Zeman.

"Takže, chtěl bych slíbit všem olympionikům bez ohledu na jejich výsledek, protože výsledkem je už to, že se na olympijské hry nominovali, že se opět setkáme na Pražském hradě,"pokračovala hlava státu.

"Rád jsem vyhověl přání předsedy Mezinárodního olympijského výboru, abych se zúčastnil zahájení olympijských her, a prosím, abyste to nechápali jako politickou turistiku, ale naopak jako výraz úcty všem našim sportovcům. Vydržel jsem v životě už leccos, vydržím i komára ziku," oznámil ještě prezident Zeman.

"A co říci zcela závěrem. Samozřejmě, že česká olympijská výprava má jako jeden ze symbolů našeho nejúspěšnějšího atleta všech dob Emila Zátopka a já vzpomínám na jeho heslo, když nemůžeš, tak přidej. Takže, dovolte mi, abych zcela závěrem popřál všem našim olympionikům radost ze soutěže, a když to bůh dá, tak i radost z úspěchu," popřál sportovcům Miloš Zeman.

"A zcela poslední poznámka. Je mi líto, že mezi námi není Martina Sáblíková, o které už pan předseda Kejval hovořil. Se zdvořilostí mně vlastní si nemohu odpustit poznámku o neschopnosti českého cyklistického svazu. A ať už moje žádost u předsedy Mezinárodního olympijského výboru dopadne jakkoli, dovolte, pane předsedo, abych Vaším prostřednictvím poslal Martině alespoň tuto kytičku," uzvařel svůj projev prezident České republiky Miloš Zeman.

  Prvnizpravy.cz napsaly   
Do Ria na LOH odjede v historii ČR nejméně 105 českých sportovců

  SportovníListy.cz napsaly   
Předseda ČSC Štetina: Pan prezident má na kritiku právo, ale Český svaz cyklistiky nepochybil

Na slavnostní zahájení na LOH v Riu Češi nastoupí v sakách a s klobouky

Do Ria na LOH pojede v historii ČR nejméně Českých sportovců. Zatím jen 105

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)


Strážníci řešili spor mezi hotelovými hosty a rodinné neshody

Strážníci řešili spor mezi hotelovými hosty a rodinné neshody
Na telefonické oznámení o incidentu mezi hosty ubytovanými v hotelu na ulici Krapkova vyjížděli v úterý 21.3.2017 před devátou hodinou večer strážníci Městské policie Olomouc. 

Olomoucký výčepní zabodoval s celostátní soutěži

Olomoucký výčepní zabodoval s celostátní soutěži
Hanácká hospoda na Dolním náměstí v Olomouci. Právě tady vládne výčepu Michal Březina, který se umístil na druhém místě v celostátní soutěži Radegast Mistr Výčepní 2017.

Střecha Městské knihovny v Olomouci prochází velkou opravou

Střecha Městské knihovny v Olomouci prochází velkou opravou
Březen je v Knihovně města Olomouce nejen ve znamení měsíce čtenářů, ale také velké rekonstrukce. Náročnou opravou prochází střecha historické budovy z konce 19. století, která byla vystavěna jako někdejší okresní hejtmanství.

Přerov začal hledat autobusového dopravce

Přerov začal hledat autobusového dopravce
Nabídková cena a průměrné stáří vozového parku – to budou jedny z nejdůležitějších kritérií při hledání nového autobusového dopravce, který pro Přerov zajistí na deset let provoz autobusové dopravy. 

Pobožný pistolník Václav Morávek má v Olomouci pamětní desku

Pobožný pistolník Václav Morávek má v Olomouci pamětní desku
Patřil do asi nejslavnější odbojové skupiny na území protektorátu. Jeden z neodvážnějších protinacistických odbojářů, štábní kapitán Václav Morávek,  má od čtvrtečního odpoledne v Olomouci důstojnou připomínku. 
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky