24.03.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Tulipánový měsíc ve znamení jara i naděje

Tulipánový měsíc ve znamení jara i naděje
Logo Amélie
Již celkem pátý ročník charitativního projektu Tulipánový měsíc, který zviditelňuje potřebnost psychosociální pomoci pro onkologicky nemocné a jejich blízké, pořádá v průběhu celého měsíce března n... 
16.březen 2017 - 11:00

Pod hlavičkou olomouckého Centra Amelie se mohou nemocní i širší veřejnost těšit na řadu zajímavých akcí.

„Přivolejme s jarem i naději“ je motto Tulipánového měsíce, projektu, který v březnu již popáté realizuje nezisková organizace Amelie, z.s. Upozorňuje jím na potřebu podpory onkologicky nemocných a jejich blízkých nejen v oblasti léčby, ale i v oblasti psychosociální pomoci. Zároveň nabízí veřejnosti zapojení do akcí, které se dějí v Olomouci, Praze, Liberci a ve Středočeském kraji. V Olomouci se tento projekt realizuje pod hlavičkou místního Centra Amelie, přičemž Tulipánový měsíc zde byl zahájen výzdobou Onkologické kliniky Fakultní nemocnice.

„Do přípravy jarní výzdoby, kterou se pravidelně snažíme rozveselit prostory onkologické kliniky, se zapojili nejen naši ochotní dobrovolníci, ale i žáci a studenti několika místních škol. Sešlo se nám téměř pět stovek veselých výtvorů, které již nyní zdobí onkologii. Pro zdejší pacienty navíc chystáme také příjemný program v podobě tvořivých dílen nebo hudebního jukeboxu,“ upřesnila Tereza Kvapil Pokorná, koordinátorka Centra Amelie Olomouc.


Dobrovolník z Amélie

Dobrovolníci Amelie zpříjemňují pacientům pobyt na lůžku i v ambulantní části onkologie pravidelně několikrát do týdne. Vedle svých běžných dobrovolnických činností zde budou rozdávat i letáky s informacemi o psychosociální pomoci.

„Každý, kdo má zájem a chuť se může zapojit do podpory Tulipánového měsíce. Hledáme dobrovolníky, kteří nám pomohou s propagací a organizací benefičních akcí. Veřejnost může podpořit svou návštěvou naše akce či zakoupit benefiční kytici z květinářství Florea.cz. Naším cílem je však především upozornit na potřebu podpory pro onkologicky nemocné a jejich blízké a také nabídku bezplatné psychosociální pomoci, kterou jim Amelie může poskytnout. Navzdory tomu, že je naše společnost poměrně vysoce informačně vyvinutá, se stále setkáváme s tím, že řada nemocných o našich službách nemá informace ve chvíli, kdy je to nejvíce potřeba. I malá podpora jednotlivce, například prostřednictvím umístění nebo předání našeho informačního letáku, může představovat velkou pomoc,“ vybídla k aktivitě Tereza Kvapil Pokorná.

Jesenická nemocnice otevřela zrekonstruované oddělení

Také přímo v Centru Amelie Olomouc bude probíhat pestrý program. Ve středu 15. března od 15 hodin se zde uskuteční tradiční Benefiční bazárek Amelie, který nabídne oblečení, módní doplňky, šperky, ruční výrobky, knihy i všelijaké milé drobnosti nové i s historií. Následovat bude v pondělí 20. března Arteterapeutický workshop pod vedením arteterapeutky a psycholožky olomouckého Centra Amelie, Marie Pijáčkové. Vyvrcholením programu olomouckého Tulipánového měsíce bude Benefiční divadelní představení studentů Církevního gymnázia Německého řádu, které se uskuteční 31. března od 17 hodin v Domu dětí a mládeže Olomouc.

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Tereza Kvapil Pokorná, DiS.,koordinátorka Centra Amelie.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Centrum Amelie Olomouc)


Strážníci řešili spor mezi hotelovými hosty a rodinné neshody

Strážníci řešili spor mezi hotelovými hosty a rodinné neshody
Na telefonické oznámení o incidentu mezi hosty ubytovanými v hotelu na ulici Krapkova vyjížděli v úterý 21.3.2017 před devátou hodinou večer strážníci Městské policie Olomouc. 

Olomoucký výčepní zabodoval s celostátní soutěži

Olomoucký výčepní zabodoval s celostátní soutěži
Hanácká hospoda na Dolním náměstí v Olomouci. Právě tady vládne výčepu Michal Březina, který se umístil na druhém místě v celostátní soutěži Radegast Mistr Výčepní 2017.

Střecha Městské knihovny v Olomouci prochází velkou opravou

Střecha Městské knihovny v Olomouci prochází velkou opravou
Březen je v Knihovně města Olomouce nejen ve znamení měsíce čtenářů, ale také velké rekonstrukce. Náročnou opravou prochází střecha historické budovy z konce 19. století, která byla vystavěna jako někdejší okresní hejtmanství.

Přerov začal hledat autobusového dopravce

Přerov začal hledat autobusového dopravce
Nabídková cena a průměrné stáří vozového parku – to budou jedny z nejdůležitějších kritérií při hledání nového autobusového dopravce, který pro Přerov zajistí na deset let provoz autobusové dopravy. 

Pobožný pistolník Václav Morávek má v Olomouci pamětní desku

Pobožný pistolník Václav Morávek má v Olomouci pamětní desku
Patřil do asi nejslavnější odbojové skupiny na území protektorátu. Jeden z neodvážnějších protinacistických odbojářů, štábní kapitán Václav Morávek,  má od čtvrtečního odpoledne v Olomouci důstojnou připomínku. 
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky