24.03.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Olomoučtí radní schválili nový Akční plán rodinné politiky

Olomoučtí radní schválili nový Akční plán rodinné politiky
Ilustrační foto
Služby a zájmové akce pro olomoucké rodiny s dětmi, komunikace s nimi, otázky, jak sloučit rodinný život a zaměstnání, i to, jak udělat městský prostor co nejvíce přátelský k rodinám.  
13.březen 2017 - 11:00

Všechny tyto oblasti obsahuje nový Akční plán rodinné politiky statutárního města Olomouce, který olomoučtí radní schválili na svém posledním jednání. V rámci akčního plánu rodinné politiky je, stejně jako v loňském roce, pro rodiny s dětmi naplánována spousta aktivit.

„Zpracovali jsme například nový informační materiál, který se veřejnosti dostane do rukou v nejbližší době. V této skládačce najdou rodiče s dětmi přehled nejrůznějších akcí pořádaných v Olomouci právě pro ně, a to nejprve v období od května do srpna,“ uvádí náměstek primátora pro rodinnou politiku Ladislav Šnevajs. Další informační materiál bude obsahovat přehled akcí pro rodiny s dětmi na období září až prosinec.


Rodiny se tak opět mohou těšit na spoustu zajímavých přednášek a seminářů, které si pro ně připravila rodinná centra v Olomouci, dále pak na tradiční Tátafest, soutěž pro rodiny Grand Prix SEMAFOR, akci Rodina na cestách či další ročník Activityfest Olomouc.

„O všech těchto a dalších aktivitách se rodiny dozvědí právě prostřednictvím připravovaných informačních materiálů a na webových stránkách města a rodinné politiky prorodinu.olomouc.eu,“ dodává náměstek Šnevajs. „Na podzim pak proběhne již 4. ročník konference k rodinné politice města Olomouce,“ doplňuje náměstek výčet akcí.

Mezi další cíle akčního plánu na rok 2017 patří např. navýšení kapacity mateřských škol o 50 míst, podpora cyklistické dopravy díky budování nových cyklostezek a také rekonstrukce či stavba nových dětských hřišť v lokalitách Kosmonautů, Zikova či Ručilova.

„Dále bychom se chtěli zaměřit na zajištění pravidelné činnosti Komunitního centra v ulici Peškova 1. To je umístěno na jednom z největších sídlišť v Olomouci, kde žije značné množství rodin s dětmi, ale kde prostor pro jejich společné vyžití chybí,“ dodává náměstek Šnevajs.

A co se podařilo zrealizovat v roce 2016? Olomoučtí rodiče s dětmi mohli vybírat z nabídky nejrůznějších akcí uvedených ve dvou informačních skládačkách, uskutečnil se 3. ročník úspěšné konference k rodinné politice města Olomouce, zájemci se zúčastnili spousty rodinných akcí jako např. Tátafestu, soutěže pro rodiny Grand Prix SEMAFOR, akce Rodina na cestách a dalších. V roce 2016 se také dočkal nové výmalby dětský koutek v budově odboru sociálních věcí v ul. Štursova 1, nyní je tedy pro své návštěvníky jistě o mnoho příjemnější. Kapacitu mateřských škol se podařilo navýšit o 23 míst, kapacita základních škol vzrostla o 160 a kapacita školních družin o 65 míst. V roce 2016 také vznikla 2 nová hřiště, a to v Čechových sadech a v Jilemnického ulici.

Stát na opravu silnic uvolní pouze tři miliardy

„Podařilo se nám také založit Fond pomoci olomouckým dětem, který má za cíl podporovat děti z nízkopříjmových rodin a umožnit jim tak navštěvovat volnočasové kroužky, absolvovat školu v přírodě, lyžařský výcvik, apod.,“ dodává náměstek Šnevajs.

Podle webu města Olomouce

(lh,olomouckénovinky.cz,foto město Olomouc)Strážníci řešili spor mezi hotelovými hosty a rodinné neshody

Strážníci řešili spor mezi hotelovými hosty a rodinné neshody
Na telefonické oznámení o incidentu mezi hosty ubytovanými v hotelu na ulici Krapkova vyjížděli v úterý 21.3.2017 před devátou hodinou večer strážníci Městské policie Olomouc. 

Olomoucký výčepní zabodoval s celostátní soutěži

Olomoucký výčepní zabodoval s celostátní soutěži
Hanácká hospoda na Dolním náměstí v Olomouci. Právě tady vládne výčepu Michal Březina, který se umístil na druhém místě v celostátní soutěži Radegast Mistr Výčepní 2017.

Střecha Městské knihovny v Olomouci prochází velkou opravou

Střecha Městské knihovny v Olomouci prochází velkou opravou
Březen je v Knihovně města Olomouce nejen ve znamení měsíce čtenářů, ale také velké rekonstrukce. Náročnou opravou prochází střecha historické budovy z konce 19. století, která byla vystavěna jako někdejší okresní hejtmanství.

Přerov začal hledat autobusového dopravce

Přerov začal hledat autobusového dopravce
Nabídková cena a průměrné stáří vozového parku – to budou jedny z nejdůležitějších kritérií při hledání nového autobusového dopravce, který pro Přerov zajistí na deset let provoz autobusové dopravy. 

Pobožný pistolník Václav Morávek má v Olomouci pamětní desku

Pobožný pistolník Václav Morávek má v Olomouci pamětní desku
Patřil do asi nejslavnější odbojové skupiny na území protektorátu. Jeden z neodvážnějších protinacistických odbojářů, štábní kapitán Václav Morávek,  má od čtvrtečního odpoledne v Olomouci důstojnou připomínku. 
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky