24.03.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Kraj rozdělí mezi sportovce přes 42 milionů

Kraj rozdělí mezi sportovce přes 42 milionů
Ilustrační foto z akce
Celkem tři sta jedenácti žádostem o finanční prostředky z dotačního titulu Podpora celoroční sportovní činnosti vyhověl v letošním roce Olomoucký kraj. Mezi žadatele rozdělil 42.320.000 korun. 
19.březen 2017 - 11:00

Téměř dvaatřiceti miliony region podpořil 27 sportovních organizací, které se ucházely o dotaci vyšší než dvě stě tisíc korun. Mezi zbývající žadatele pak putuje zhruba devět milionů.


Ilustrační foto z akce

„Oblast sportu patří k těm, které Olomoucký kraj podporuje od svého vzniku. Důležití jsou pro nás nejen dospělí sportovci, ale také mládež a děti. Jejich aktivity budou proto letos poprvé podpořeny v samostatném dotačním programu,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.


Dotaci nad dvě stě tisíc korun od kraje získali například tenisté, volejbalistky a basketbalisté z Prostějova, Fenix Ski Team Jeseník, šumperští hokejisté, tenisový a hokejový klub z Přerova, házenkáři TJ Cement Hranice, HC Olomouc, volejbalový klub UP, Sigma a házenkářky olomoucké Zory.

Cílem Programu na podporu sportu v Olomouckém kraji je podpora celoroční sportovní činnosti oddílů nebo klubů, které sídlí v regionu. Dále také pomoc při organizaci významných regionálních sportovních akcí a za důležité považuje kraj i zkvalitnění sportovní přípravy dětí a mládeže poskytováním dotací na získání trenérské licence pro trenéry, kteří působí v regionu.


Foto z akce

„Na podporu sportovních akcí v roce 2017 vyčlenil Olomoucký kraj 8 100 000 korun. Dalších sto tisíc má úřad připraveno pro žadatele o dotace na získání trenérské licence. Peníze z tohoto dotačního titulu jsme zatím nikomu nepřidělili,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje František Jura.

Tento dotační titul s pořadovým číslem tři totiž běží až do konce června, a tak zájemci mají stále čas se hlásit.

Podle webu Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)Strážníci řešili spor mezi hotelovými hosty a rodinné neshody

Strážníci řešili spor mezi hotelovými hosty a rodinné neshody
Na telefonické oznámení o incidentu mezi hosty ubytovanými v hotelu na ulici Krapkova vyjížděli v úterý 21.3.2017 před devátou hodinou večer strážníci Městské policie Olomouc. 

Olomoucký výčepní zabodoval s celostátní soutěži

Olomoucký výčepní zabodoval s celostátní soutěži
Hanácká hospoda na Dolním náměstí v Olomouci. Právě tady vládne výčepu Michal Březina, který se umístil na druhém místě v celostátní soutěži Radegast Mistr Výčepní 2017.

Střecha Městské knihovny v Olomouci prochází velkou opravou

Střecha Městské knihovny v Olomouci prochází velkou opravou
Březen je v Knihovně města Olomouce nejen ve znamení měsíce čtenářů, ale také velké rekonstrukce. Náročnou opravou prochází střecha historické budovy z konce 19. století, která byla vystavěna jako někdejší okresní hejtmanství.

Přerov začal hledat autobusového dopravce

Přerov začal hledat autobusového dopravce
Nabídková cena a průměrné stáří vozového parku – to budou jedny z nejdůležitějších kritérií při hledání nového autobusového dopravce, který pro Přerov zajistí na deset let provoz autobusové dopravy. 

Pobožný pistolník Václav Morávek má v Olomouci pamětní desku

Pobožný pistolník Václav Morávek má v Olomouci pamětní desku
Patřil do asi nejslavnější odbojové skupiny na území protektorátu. Jeden z neodvážnějších protinacistických odbojářů, štábní kapitán Václav Morávek,  má od čtvrtečního odpoledne v Olomouci důstojnou připomínku. 
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky